Blog

Mentoring v školskej praxi(4 dňový výcvik)

Mentoring v školskej praxi(4 dňový výcvik)

blog
Po ôsmich rokoch intenzívneho mentorovania a prekročení hranice 5 000 odmentorovaných hodín som sa na jeseň 2020 rozhodol ponúknuť svoje skúsenosti ďalej vo forme mentoring výcviku. Podľa spätnej väzby od úžastníkov sa zdá, že to bol pre nich príJEMNÝ a inšpiratívny čas, tak si vravím, prečo neponúknuť aj ďalším. Jesenný výcvik pôvodne pozostával z 3 jednodňových modulov, v ktorých som postupne previedol úžastníkov jednotlivými zákutiami mentoringu v školskej praxi, no prví absolventi mi navrhli, či by som pre nich nepridal štvrtý modul a ja na to, že prečo nie ;o) (viac…)
Čítať ďalej
Denník Anny Frankovej (metodika)

Denník Anny Frankovej (metodika)

blog
Pred časom ma oslovili z Dudiniec, aby som spravil s ich deviatakmi hodinu, týkajúcu sa Denníka Anny Frankovej. Tak som spravil a keďže sa deckám i mne veĺmi páčilo, napadlo mi, že by som mohol hodiť na papier metodiku, ak by bol medzi vami niekto, kto by rád prežil so svojimi žiakmi príJEMNÝ, trošku smutný, záŽItok. Nech sa čápi ;o) (viac…)
Čítať ďalej
Si iná ako my. Choď preč!

Si iná ako my. Choď preč!

blog
Bola veľmi osamelá. Nikam a k nikomu nepatrila. Všetci o nej vedeli, že je divná...Žila na morskom dne, neďaleko pobrežia a nemala priateľov. Bola síce rybou, no ryby ju pre jej krídla nikdy medzi seba neprijali. Vraveli: „Si iná ako my, máš krídla. Choď preč!“ (viac…)
Čítať ďalej
Vybrané slová bez (m)učenia ;o)

Vybrané slová bez (m)učenia ;o)

blog, youschooler
Nikdy som nepatril medzi triednu elitu a vybrané slová...nuž tie boli pre mňa riadnym úskalím (mechanické bifľovanie, to nie je nič pre mňa). Nerád to takto verejne priznávam, no ešte ani v čase svojich pedagogických začiatkov, som ich nevedel všetky vymenovať. Ja viem, čo si o tom asi myslíte a hanbím sa za to, ale teraz je všetko inak. Rozhodol som sa tento svoj neduh odstrániť raz a navždy. A čo viac, rozhodol som sa pomôcť všetkým, ktorí rovnako narážajú na vlnách našej ľúbozvučnej slovenčiny na nebezpečné koralové útesy zvané – Vybrané slová. (Tento článok obsahuje text piesne – The song of the vybrané slová, akordy na gitarový sprievod ako i nahrávku piesne, s ktorou mi pomohli naše Žirafky ;o) (viac…)
Čítať ďalej
hodiNOVÁ NEŽNOSŤ (Metodika z dielne hodiNOVÝCH záŠKOLÁKOV)

hodiNOVÁ NEŽNOSŤ (Metodika z dielne hodiNOVÝCH záŠKOLÁKOV)

blog
Dnes, v deň 31. výročia Nežnej revolúcie, sme spolu s parťákmi z hodiNOVÝCH záŠKOLÁKOV, odučili online českosLOVEnskú hodinu s témou Vtedy a dnes, pričom sme deti nechali trošku porovnať rôzne aspekty života pred rokom 89 a toho dnešného. Na hodine sme využili techniku online escape room s následnou kvalitnou reflexiou. Ak by ste chceli skúsiť s vašimi žiakmi, nech sa páči, naša kompletná metodika :) (viac…)
Čítať ďalej