Dražba

Cieľ projektu: Finančná pomoc ľuďom, ktorí ju potrebujú.

Popis projektu: Každý mesiac sa pokúsim zohnať nejaký zaujímavý predmet, ktorý potom v dražbe ponúknem k odkúpeniu. Najvyššia ponuka v rámci mesiaca vyhráva.

Technické detaily: Každý mesiac bude zverejnená výzva formou blogu. Každý, kto bude mať záujem licitovať, môže tak učiniť v diskusii priamo pod textom blogu v priebehu najbližších troch týždňov (presný deadline bude závisieť od dňa, kedy bude dražba zverejnená, čo sa času týka, dajme do 22:22 ;o). Víťaza dražby budem následne kontaktovať emailom, ktorý zanechá pri prihlasovaní do diskusie. V prípade, že víťaz neprejaví do 3 dní od kontaktovania záujem o vydražený predmet, oslovím druhého v poradí (a tak ďalej). Ak sa neozve ani posledný v poradí, resp. sa nenájde kupec, pošlem z vlastného vrecka vyvolávaciu cenu na účet jednej zo 4 organizácií a vydraženú vec niekomu podarujem 🙂

Spôsob platby: Keďže nie som veľmi zdatný vo financiách a nechcem, aby vznikla akákoľvek pochybnosť o mojej motivácii pustiť sa do tohto projektu, rozhodol som sa pre vcelku netradičný spôsob. Víťaz poukáže sumu za vydražený predmet priamo na účet jednej z oficiálnych organizácií. Mne pošle už len nejaký potvrdzujúci doklad (print screen prevodu, doklad priamo z banky…), že prispel danej organizácii. Na základe tohto dokladu pošlem víťazovi dražby vydražený predmet. (Upozornenie: Platbu, prosím, poukážte až po tom, ako vám oficiálne dvadsiatehoštvrtého emailom príde oznam, že ste vyhrali dražbu!)

Víťaz dražby má na výber štyri možnosti, komu pomôcť. Sumu, ktorú má uhradiť za vydražený predmet, môže uhradiť buď..

Dražby, ktoré prebehli alebo sú práve spustené:

 • Dražba 1 – knižka Celkom ako sen–Ja, pojedač hmyzu. Vydražené za 25 € (Išlo na Plamienok ;o)
 • Dražba 2 – knižky ŠTYRIA ŠKRIATKOVIA A VÍLA / THE FOUR ELVES AND THE FAIRY. Vydražené za 50 € (Išlo na Klaunov ;o)
 • Dražba 3 – akvarel k albumu Nebotrasenie od Jara Onda, do dražby dala Katka Koščová 40 € (Išlo na Cestu von ;o)
 • Dražba 4 – knižka Ako som sa stal sám sebou, podpísaná autorom Irvinom D. Yalomom, do dražby dal Juro Hipš (dražba prebieha ;o) 500 € (300 € na Plamienok a 200 € na Cesta von)
 • Dražba 5 – Tričko, v ktorom bežal Pali Hrica za Cestu von 105 € (Išlo na Cestu von ;o)
 • Dražba 6 – Mentoring metodika, nekúpiteľná a nepredajná ;o). Na Klaunov ste poslali 190 eur, na Anjela 45 eur, na Plamienok 185 eur a na Cestu von 20 eur. Všeho všudy  440 eur!
 • Dražba 7 – KRAVATY Z MAJSTROVSTIEV EURÓPY (OBSAHUJÚCE ORIGOŠ MAĽBY ÚDAJNE OD ZNÁMEHO SRBSKÉHO UMELCA ;O) 50 eur na Klaunov.
 • Dražba 8 – knižka LEONARDO, KOCÚR Z ULICE od Janka Uličianskeho. 30 € (Išlo na Cestu von ;o)
 • Dražba 9 – knižka ŠILTOVKA OD LUKÁŠA LATINÁKA  100 € (50 išlo na Plamienok a 50 na Dobrého anjela ;o)
 • Dražba 10 – knižka Šibalstvá králička Dávida od Barbary Králikovej a Dávida Králika. 120 € (Išlo na pomoc do Prešova obyvateľom z Mukačevskej ulice)
 • Dražba 11 – knižka Bulletin so spoločenskou hrou k novej divadelnej hre od pána Feldeka. 30 € (Išlo na Cestu von ;o)
 • Dražba 12 – knižka Podivuhodné príbehy siedmich morí/Šibalstvá králička Dávida. 25 € (Išlo na Cestu von ;o)
 • Dražba 13 – Noa vreckovky 156 (85€ na Červené nosy, 35 € na Plamienok, 26 € na Teove nôžky a 10 € na Cesta von)

 

Zatiaľ spolu vyzbierané a do posledného centu odovzdané vyššie uvedeným organizáciám: 1671 €  ;o)