Escape room – 1.ročník (čítanie)

S našimi prváčikmi sme prišli na chuť vzdelávaniu formou escape room. Tutohľa jedna, vhodná na hodinu čítania.

Poďme na to:

1/Hra je robená na 2 úrovne čitateľov. Prvé 3 skupiny bežní čitatelia, štvrtá skupina výborní čitatelia.

2/V prílohe nájdete indície pre všetky 4 skupiny. Vytlačte si ich a postrihajte (následne ukryte v triede podľa nižšie priloženého popisu.

3/Prvú indíciu dáte každej skupine rovno, zvyšné už hľadajú. Spolu s prvou indíciou bude mať skupina na konci 5 indícií (na poslednej je číslo a matematická operácia, ktorú musia spraviť.

4/Keď má skupina 5 indícií a vypočíta svoje výsledné číslo, dáva ho do zámku. Prvá skupina ako prvé číslo, druhá ako druhé, tretia ako tretie a štvrtá ako štvrté. (Zámok so štvormiestnym číselným kódom je umiestnený na krabici, v ktorej je ukrytý kľúč od triedy.)

Tu sú jednotlivé indície. Treba si ich postrihať a následne rozhodiť podľa nižšie uvedených miest v triede (okrem prvej indície pre každú skupinu)

Prvá skupina:

1.indícia (neskrývať, dávame deťom.) // 2.indícia (skryť do hrnčeka), // 3.indícia (skryť pod koberec), // 4.indícia (skryť na stoličke), // 5.indícia (skryť na tabuli)

Druhá skupina:

1.indícia (neskrývať, dávame deťom.) // 2.indícia (skryť do papuče), // 3.indícia (skryť pod kvetináč), // 4.indícia (skryť pod hodiny), // 5.indícia (skryť pod umyvadlo)

Tretia skupina:

1.indícia (neskrývať, dávame deťom.) // 2.indícia (skryť do knihy), // 3.indícia (skryť pod dvere), // 4.indícia (skryť pod počítač), // 5.indícia (skryť na okno)

Štvrtá skupina (sem dajte najlepších čitateľov): 

1.indícia (neskrývať, dávame deťom.) // 2.indícia (skryť na lampu), // 3.indícia (skryť pod kôš), // 4.indícia (skryť na sieť), // 5.indícia (skryť pod stôl)

 

Po skončení (25 min) si sadnite na koberec a požiadajte deti, aby každé prečítali jednu indíciu. Ak vám ostane čas, môžete deti požiadať, aby si každý danú indíciu aj napísal.

Veľa krásnych chvíľ s vašimi deťmi 🙂

Autor: Dávi;D Králik

 

Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

2 thoughts on “Escape room – 1.ročník (čítanie)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.