Flippity 2 (stolová hra na akékoľvek učivo ;o) alias skupinová práca v breakout rooms bez učiteľa

Druhou zaujímavou aplikáciou, ktorú by som vám rád predstavil v rámci „flippity tour“, je vlastná stolová hra. Môžete do nej nahádzať akékoľvek učivo a decká si pri hre budú opakovať, až sa im bude z kečky pariť 😀

Ide o jednoduchú hru, kde decká hádžu kockou a posúvajú sa po hracom poli, pričom na nich na každom políčku striehne nejaké zadanie, či úloha. Bonusom je, ak skočia na políčko s obrázkom, tu, v prípade správnej odpovede, získajú bonusový pohyb vpred 🙂

*Ešte mi napadlo, že vo videu odporúčam, že ak decká rozhodíte do break out rooms, bolo by fajn, aby jedno z detí nešlo ako hráč, bude takým správcom hry. Ten by mohol hru streamovať, posúvať panáčikov, hádzať kockou, otáčať karty a tiež bude mať list správnych odpovedí. Ak by ste predsa len chceli, aby hrali všetky decká v každej skupine, potom odporúčam modifikovať hru. Vymažte všetky „i“ aj obrázky Elzy a používajte len karty. Modré budú zadania patriace k bežnému políčku, čiže dieťa si ju ťahá vždy, keď sa posunie (kamkoľvek) a správna odpoveď znamená, že tam môže ostať (nesprávna, že sa vracia nazad), zelené karty s Nemom budú bonusové a dieťa si potiahne len vtedy, ak skočí na obrázok Nema.

Ps: Okrem obrázkov je možné vkladať do kariet aj videá, či internetové odkazy, no zdalo sa mi to zbytočne komplikované, tak som to nezaradil do videonávodu. V prípade, že by to niekto predsa len chcel, dbajte na to, aby ste pri vkladaní zachovali rovnaký tvar, ako majú vzorové príklady v demo verzii. Čiže napr. ak tam sú dve hranaté zátvorky, ponechajte ten istý formát a vymeňte len samotný link ;o)

Nech sa páči, videonávod, ako si spraviť vlastnú online stolovú hru na predmet, ktorý učíte ;o)

Carpe diem ?

Autor: Dávi;D Králik

 


V prípade, že sa vám video páčilo a môžete si to dovoliť, budem vám vďačný, ak mi poďakujete tým, že pár eurami podporíte jednu z týchto organizácií:

 

Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.