MENTORING V ŠKOLSKEJ PRAXI(4 DŇOVÝ VÝCVIK)

Po desiatich rokoch intenzívneho mentorovania a prekročení hranice 6 000 odmentorovaných hodín som sa na jeseň 2020 rozhodol ponúknuť svoje skúsenosti ďalej vo forme mentoring výcviku. Podľa spätnej väzby od úžastníkov sa zdá, že to bol pre nich príJEMNÝ a inšpiratívny čas, tak si vravím, prečo neponúknuť aj ďalším. Ponúkol som, prebehol a čuduj sa svete, vraj paráda. Jesenný výcvik pôvodne pozostával z 3 jednodňových modulov, v ktorých som postupne previedol úžastníkov jednotlivými zákutiami mentoringu v školskej praxi, no prví absolventi mi navrhli, či by som pre nich nepridal štvrtý modul a ja na to, že prečo nie ;o) A keď druhá partička skúsila už aj so štvrtým modulom, v spätnej väzbe odznelo zase raz, že paráda 🙂 Ak vás zaujíma mentoring a radi by ste si ho osvojili, poďte do toho! Viem, že je aktuálne na Slovensky veľký mentoring boom, pričom je tu kopec školení, niektoré kvalitné, iné menej. Som veľmi priemerný učiteľ, ale ako mentor patrím medzi najlepších na Slovensku. Preto vám viem s istotou garantovať, že moje školenie patrí medzi tie najkvalitnejšie, ktoré momentálne na Slovensku nájdete 🙂

Rozsah: 4 × 1 deň v rozmedzí 4 mesiacov.
Čas: Vždy 8:00-17:00
Pre koho je kurz určený: Tento kurz mentoringu je určený pre ľudí zo školstva, pre učiteľov, ktorí chcú vo vzdelávaní svojich žiakov využívať mentoring-koučing techniky a radi by podrástli v reflexii a feedbacku so žiakmi, pre uvádzajúcich učiteľov, ktorí chcú sprevádzať začínajúcich kolegov mentoring-koučing spôsobom, pre riadiacich pracovníkov, ktorí by radi zmenili hospitácie-strašiakov na žiadaný artikel a pre DOBROdruhov, ktorí by radi osobnostne podrásť.
Cena: 200 EUR / osoba (4 tréningové dni)*
Miesto konania: Bratislava (resp.blízke okolie), resp.online, ak situácia neumožní osobné stretnutie.

Čo sa naučíte: Naučíte sa mentorovať ;o). Výcvik je vedený zážitkovým spôsobom, teda jednotlivé techniky a zručnosti si vždy vyskúšame a následne zreflektujeme, aby ste odchádzali s batohom osobných úspechov a zlyhaní, vďaka ktorým budete jednotlivým zložkám mentoringu skutočne rozumieť a budete schopní tieto novonadobudnuté zručnosti aktívne využívať. Naučíte sa viesť mentoring rozhovor, aktívne počúvať, klásť tie správne otázky, robiť reflexiu, dávať a pýtať si feedback, používať niekoľko jednoduchých mentoring-koučing techník (Čarovná otázka, Škáľovanie, Zrkadlenie, Prerámcovanie pôvodného pohľadu, Mentorský stôl, Kamienky…) a nazerať na svet mentorským pohľadom (čo je cvrk podobné tomu, ako naň nazerá Kung Fu Panda ;o)

(Pri každom module sú uvedené 2 termíny, jeden cez týždeň a jeden v sobotu)
1/07.09.2022  – modul Na počiatku bolo slovo Mentoring
V tomto module sa spoločne ponoríme do základov mentoringu, ukážeme si a vyskúšame základné princípy prstokladu, hodíme si to do jednoduchej štruktúry, ktorá nás vždy podrží a pre prípad, že by sme sa niekedy dostali do mentorských úzkych, oboznámime sa s niekoľkými barličkami, ktoré nám v ťažkej chvíli určite pomôžu.
Očakávaný výstup: Každý účastník dokáže viesť jednoduchý mentoring rozhovor podľa štandardnej štruktúry s využitím základných mentorských zručností.
2/14.09.2022  – modul Zlyhaj lepšie
Samuel Beckett povedal: “Skúsili ste to. Zlyhali ste. Skúste to znovu, zlyhajte znovu, zlyhajte lepšie.” Keďže jediný rozdiel medzi mnou a vami je v množstve mentorských zlyhaní (ja ich mám za sebou nespočetne viac ;o), pokúsime sa v tejto časti vzdelávania prejsť čo najväčším počtom zlyhaní s následnou reflexiou ;o)
Očakávaný výstup: Každý účastník bude mať “odžité” minimálne 3 mentoring techniky (aj ako mentor, aj ako mentorovaný, aj ako pozorovateľ)
3/21.09.2022  – modul Vnútorná hra mentoringu
V tomto module sa pokúsime objaviť najvyššiu formu mentoringu, kde už mentoring nie je o kladení správnych otázok a využívaní rôznorodých techník, ale o surfovaní, o lietaní, o flow, o prítomnom okamihu Tu a Teraz, skrátka o tom, že ak ste na tej správnej vlne, nemusíte nič robiť, len veci necháte, aby sa diali správne..
Očakávaný výstup: Každý účastník bude odchádzať s pokorou a vedomím, že skutočne vyDARený mentoring je DAR.
4/28.09.2022  – modul superVÍZIA mentoringu
V tomto module budeme spoločne skúmať naše mentoringy a vzájomne si ich supervízovať zhora, zdola ? Celkom ako budhistickí mnísi, so záujmom pozorujúci vlastné prežívanie, aj my sa staneme pozorovateľmi vlastného mentoringu ;o)
Očakávaný výstup: Každý účastník bude odchádzať so záŽItkom pozorovateľom samého seba v akcii a so schopnosťou zreflektovať svoj i cudzí mentoring.
*Keďže nie je podmienkou zabsolvovať všetky 4 moduly, platba sa uskutočňuje zakaždým len pre daný modul vo výške 50 eur (suma už je s DPH), tesne pred uskutočnením výcviku.
**V prípade zabsolvovania všetkých 4 modulov dostáva úžastník bezplatne jednu supervíziu v hodnote 50 eur (T.j. 2 hodiny – 1 h pozretie jeho mentoringu + 1 h následná supervízia.) Ak zabsolvujete menej modulov, máte možnosť supervíziu priplatiť.
Pozn. V prípade zhoršenia situácie ohľadom COVID 19, som pripravený presunúť tréning do online prostredia, prípadne posunúť výcvik na začiatok roku 2023. Oboje samozrejme po dohode s prihlásenými úžastníkmi ;o)

V prípade záujmu o účasť v tomto výcviku pošlite poštového holuba: kralik5791@gmail.com ;o)
Carpe diem..
Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.