Mentoring v školskej praxi(4 dňový výcvik)

Po ôsmich rokoch intenzívneho mentorovania a prekročení hranice 5 000 odmentorovaných hodín som sa na jeseň 2020 rozhodol ponúknuť svoje skúsenosti ďalej vo forme mentoring výcviku. Podľa spätnej väzby od úžastníkov sa zdá, že to bol pre nich príJEMNÝ a inšpiratívny čas, tak si vravím, prečo neponúknuť aj ďalším. Jesenný výcvik pôvodne pozostával z 3 jednodňových modulov, v ktorých som postupne previedol úžastníkov jednotlivými zákutiami mentoringu v školskej praxi, no prví absolventi mi navrhli, či by som pre nich nepridal štvrtý modul a ja na to, že prečo nie ;o)

 

Rozsah: 4 × 1 deň v rozmedzí 4 mesiacov.
Čas: Vždy 8:00-16:00
Pre koho je kurz určený: Tento kurz mentoringu je určený pre ľudí zo školstva, pre učiteľov, ktorí chcú vo vzdelávaní svojich žiakov využívať mentoring-koučing techniky a radi by podrástli v reflexii a feedbacku so žiakmi, pre uvádzajúcich učiteľov, ktorí chcú sprevádzať začínajúcich kolegov mentoring-koučing spôsobom, pre riadiacich pracovníkov, ktorí by radi zmenili hospitácie-strašiakov na žiadaný artikel a pre DOBROdruhov, ktorí by radi osobnostne podrásť.
Cena: 200 EUR / osoba (4 tréningové dni)*
Miesto konania: Bratislava (resp.blízke okolie), resp.online, ak situácia neumožní osobné stretnutie

Čo sa naučíte: Naučíte sa mentorovať ;o). Výcvik je vedený zážitkovým spôsobom, teda jednotlivé techniky a zručnosti si vždy vyskúšame a následne zreflektujeme, aby ste odchádzali s batohom osobných úspechov a zlyhaní, vďaka ktorým budete jednotlivým zložkám mentoringu skutočne rozumieť a budete schopní tieto novonadobudnuté zručnosti aktívne využívať. Naučíte sa viesť mentoring rozhovor, aktívne počúvať, klásť tie správne otázky, robiť reflexiu, dávať a pýtať si feedback, používať niekoľko jednoduchých mentoring-koučing techník (Čarovná otázka, Škáľovanie, Zrkadlenie, Prerámcovanie pôvodného pohľadu, Mentorský stôl, Kamienky…) a nazerať na svet mentorským pohľadom (čo je cvrk podobné tomu, ako naň nazerá Kung Fu Panda ;o)

1/ 0502. 2021 (06.02  pre tých, ktorým viac vyhovuje víkend) – modul Na počiatku bolo slovo Mentoring
V tomto module sa spoločne ponoríme do základov mentoringu, ukážeme si a vyskúšame základné princípy prstokladu, hodíme si to do jednoduchej štruktúry, ktorá nás vždy podrží a pre prípad, že by sme sa niekedy dostali do mentorských úzkych, oboznámime sa s niekoľkými barličkami, ktoré nám v ťažkej chvíli určite pomôžu.
Očakávaný výstup: Každý účastník dokáže viesť jednoduchý mentoring rozhovor podľa štandardnej štruktúry s využitím základných mentorských zručností.
2/ 01.03. 2021 (13.03.  pre tých, ktorým viac vyhovuje víkend) – modul Zlyhaj lepšie
Samuel Beckett povedal: “Skúsili ste to. Zlyhali ste. Skúste to znovu, zlyhajte znovu, zlyhajte lepšie.” Keďže jediný rozdiel medzi mnou a vami je v množstve mentorských zlyhaní (ja ich mám za sebou nespočetne viac ;o), pokúsime sa v tejto časti vzdelávania prejsť čo najväčším počtom zlyhaní s následnou reflexiou ;o)
Očakávaný výstup: Každý účastník bude mať “odžité” minimálne 3 mentoring techniky (aj ako mentor, aj ako mentorovaný, aj ako pozorovateľ)
3/ 09.04. 2021 (10.04. pre tých, ktorým viac vyhovuje víkend) – modul Vnútorná hra mentoringu
V tomto module sa pokúsime objaviť najvyššiu formu mentoringu, kde už mentoring nie je o kladení správnych otázok a využívaní rôznorodých techník, ale o surfovaní, o lietaní, o flow, o prítomnom okamihu Tu a Teraz, skrátka o tom, že ak ste na tej správnej vlne, nemusíte nič robiť, len veci necháte, aby sa diali správne..
Očakávaný výstup: Každý účastník bude odchádzať s pokorou a vedomím, že skutočne vyDARený mentoring je DAR.
4/ 21.05. 2021 (27.02. alebo 22.05. pre tých, ktorým viac vyhovuje víkend) – modul superVÍZIA mentoringu
V tomto module budeme spoločne skúmať naše mentoringy a vzájomne si ich supervízovať zhora, zdola 😀 Celkom ako budhistickí mnísi, so záujmom pozorujúci vlastné prežívanie, aj my sa staneme pozorovateľmi vlastného mentoringu ;o)
Očakávaný výstup: Každý účastník bude odchádzať so záŽItkom pozorovateľom samého seba v akcii a so schopnosťou zreflektovať svoj i cudzí mentoring.
*Keďže nie je podmienkou zabsolvovať všetky 4 moduly, platba sa uskutočňuje zakaždým len pre daný modul vo výške 50 eur (suma už je s DPH), tesne pred uskutočnením výzcviku.
Pozn. V prípade zhoršenia situácie ohľadom COVID 19, som pripravený presunúť tréning do online prostredia, prípadne posunúť výcvik na začiatok roku 2021. Oboje samozrejme po dohode s prihlásenými úžastníkmi ;o)

V prípade záujmu o účasť v tomto výcviku pošlite poštového holuba: kralik5791@gmail.com ;o)
Carpe diem ?
Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.