MY sme škola

Vyzerá to tak, že sa mi od septembra uvoľňuje časť mojej kapacity, preto plánujem spustiť úplne nový program pre školy: „NAŠA škola“ 😊 Teda od septembra len pre jednu školu, potom sa uvidí 😊 Pôjde o 10 mesačný program (september 2022 – jún 2023).

Na začiatku školského roku (september) bude jednodňová celoškolská tímbilding akcia, kde budú decká, rodičia, učitelia a vedenie spoločne trošku uvažovať, aký žiak-absolvent má vlastne opúšťať brány školy a tiež, ako, akými aktivitami na hodinách i mimo nich, to možno dosiahnuť. Jasan, pomedzi tieto úvahy v menších pomiešaných rodičovsko-detsko-učiteľských skupinkách, dáme aj nejaký futbal, abo inú duchaplnosť 😊 V septembri dáme ešte jeden vzdelávací workshop (už len pre učiteľov), kde spoznáme niekoľko jednoduchých aktivizačných metód v spojení s kvalitnou reflexiou a feedbackom. Od októbra (do decembra) bude prebiehať individuálny mentoring (mentorom budem ja) so zacielením na spomínané metódy, reflexiu a feedback. V decembri individuálny mentoring skončí, v januári spravíme dvojdňový mentoring tréning pre všetkých zapojených učiteľov, kde ich priučím záKLADOM mentoringu a od februára sa začnú za mojej supervízie mentoringovo sprevádzať sami učitelia. Toto pobeží až do konca školského roku, kedy si v júni spravíme ďalšiu celoškolskú tímbilding aktivitu (decká, rodičia, učitelia, vedenie), ktorej hlavným cieľom, teda okrem rodičovsko-žiacko-učiteľského futbalu, bude reflexia dosiahnutia cieľov zo začiatku školského roku.
*Organizáciu aj facilitáciu tímbildingu na začiatku a na konci, školenia metód i mentoringu, individuálne mentoringy aj supervízie, to všetko budem robiť ja, lebo som jediný zamestnanec, ktorého mám aktuálne k dispozícii 😊
A teraz k pointe tohto príSPEVku 😊
Ak ste VEDENIE ŠKOLY (základnej, alebo strednej), ktoré by takýto projekt v budúcom školskom roku uvítalo, napíšte mi do 15.5.2022: kralik5791@gmail.com (zaslaním mailu nevzniká žiaden záväzok na vašej ani mojej strane, nasledovať bude telefonát a ak to aj po ňom bude dávať zmysel obom stranám, tak osobné stretnutie).
Ak ste FIRMA, ktorá by chcela takýto projekt finančne podporiť/zastrešiť=stať sa oficiálnym partnerom a spolupáchateľom tohto projektu na jednej škole, napíšte mi: kralik5791@gmail.com (zaslaním mailu nevzniká žiaden záväzok na vašej ani mojej strane, nasledovať bude telefonát a ak to aj po ňom bude dávať zmysel obom stranám, tak osobné stretnutie).
Autor: Dávi;D Králik
Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *