Prečo boli v piatok počas protestov študenti na mojom worshope?

„Nie je vám to čudné?“ Zahniezdili sa. „Dnes je piatok, však?“ Prikývli. „A dnes sú aj POCHODY za slušné Slovensko po celej republike?“ Opäť prikývnutie na znak súhlasu. „Viete, kde pracujem?“ Ktosi zahlásil, že v LEAF. „Vedeli ste, že LEAF založilo medzinárodnú školu s AMERICKÝM kurikulom? A že mnohé aktivity, ktoré LEAF robí, ocenil aj prezident ANDREJ KISKA? A aby som nezabudol, dnes budem pomedzi aktivity hrať a spievať piesne v ANGLICKOM jazyku, napriek tomu, že sa nachádzame  SLOVENSKEJ pedagogickej knižnici!“

A potom už to šlo, jedna konšpirácia za druhou, tak napríklad, tento workshop ich mal nastaviť proti našej vláde a vyburcovať, aby búrili aj ďalších a snažili sa zvrhnúť túto vládu, ďalší zas vraveli, že cieľom je skrytý zámer vyšťaviť ich dopoludnia na workshope, aby sa popoludní už nevládali dostaviť na pochod, podľa zamerania správy boli menovaní aj vinníci, za jednou Američania, za druhou Rusi, tuším sa spomínali aj slobodomurári, Žiadia a samozrejme George Soros 😀

Keď sme si v istom bode vysvetľovali technikou nabaľovania (najskär si každý skúsi v minutke sám, potom sa poradia žiaci v dvojiciach, potom v štvoriciach a až nakoniec prichádza učiteľ s riešením), čo je konšpirácia, bolo super, že keď som dal deckám v závere „správne“ poučky, aby si ich porovnali so svojimi definíciami,viacero skupín sa vyjadrilo, že s danými poučkami nesúhlasia z takého a takého dôvodu a radi by si na nete pohľadali iné.

„Decká, na základe čoho ale viete, že to všetko, čo ste dnes vymysleli, nie je skutočne pravda?“ prišla znenazdajky v závere workshopu otázka od pani učiteľky triednej. Livka (tak ju volá naša Veve) sa prihlásila a s úplnou samozrejmosťou skonštatovala, že by bola riadna somarina, učiť ich identifikovať konšpirácie, ak by som ich chcel na nejaké namotať. Priznajme si, logiku to má ;o)

Tento príbeh sa udial asi pred mesiacom, ale niečo mi navráva, že téma konšpirácií bude na Slovensku altuálna ešte veeeeeeľmi dlho..

 

Súctou a vďakou venované neSKUTOČNE výnimočným kvinťanom z Gymnázia Hubeného..

 

Autor: Dávi;D Králik

Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.