Stretnutie s kartami (Metodika na opakovanie)

Túto aktivitu som tak nejako poskladal z rôznych zážitkov a keďže sa mi prevelice osvedčila, rád by som posunul ďalej, komukoľvek, kto by s deckami chcel v škole nejako akčnejšie opakovať (napríklad pred testom ;o)

1/ Každý žiak dostane kartu na ktorej je hore podčiarknutá otázka (v mojom príklade veľkými písmenami) a dole odpoveď. Počet otázok v triede (v aktivite) je rovnaký ako počet žiakov a je v nich zhrnuté učivo na opakovanie.

Príklad kartičky:
—————————————————————
KTO NAPÍSAL KNIHU „O MYŠIACH A ĽUĎOCH“?
John Steinbeck
————————————————————–
2/(Info pre žiaka) Keď hocikoho stretneš, položíš mu otázku z karty a kontroluješ správnosť jeho odpovede. On položí otázku tebe a kontroluje tvoju odpoveď.
3/ Ak odpoviete obaja správne (aspoň približne), vymeníte si karty a pri ďalšom stretnutí kladieš tú otázku, ktorú si dostal niekomu ďalšiemu. (Ak neodpovie správne, prečítaj mu odpoveď z karty a on ju zopakuje a až potom si vymeňte karty. Rovnako aj naopak, ak zle odpovieš ty.).
4/ Takto chodíš po miestnosti, kladieš otázku z karty, odpovedáš na otázku, ktorú ti položí ten druhý a vždy si potom vymeníte karty. (Toto trvá 10 min.) Nevadí, ak niektorého spolužiaka stretneš viackrát, ale snaž sa stretnúť každého spolužiaka aspoň raz. Po skončení času sa stretneme v kruhu a všetci odovzdajú kartičky s otázkami učiteľovi. Učiteľ číta v kruhu všetky otázky a náhodne oslovení žiaci, odpovedajú.
Carpe diem et memento mori
Autor: Dávi;D Králik
Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.