V jablku (kniha, v ktorej si čitateľ vyberá, kadiaľ ďalej ;o)

Ďalšia krásna veľká vec v mojom živote…

Päť rokov práce, nikdy by som neveril že dokážem tak dlho, sústredene a piplavo pracovať na jednej knižke. Dokázal som ?

Tridsaťtri dejových línií, alebo ak chcete, paralelných svetov na tristopäťdesiatich voňavých stranách. Každá kapitola totiž končí možnosťou voľby, kedy sa sám čitateľ rozhodne, kadiaľ pošle hlavné hrdinky ďalej. Občas som si spokojne krochkal, keď som písal o Jabloni Žofii, padlom čertovi, prdiacich vílach, inokedy som nadával, ako pohan, keď ma inšpirácia na míle obchádzala a ja som prestával veriť, že to moja kreativita ustojí. Ustála. Najradšej mám príbeh pirátov, z ktorých sa stali piRADI ?

NeSKUTOČNE krásne a s mojim textom súznejúce ilustrácie spod ruky Barborky Repkovej. Od prvej kresby, ktorú poslala som vedel, že toto je to pravé, orechové ?

Recenzie od veľmi príJEMNEJ a rôznorodej zmesky, počnúc mojou mamou new Jarkou, pokračujúc skvelými pedagógmi Ankou Jančovou, Viktorom Tanitom, Barborkou Drinkovou, Petrom Humy Humayom a končiac deckami ;Dori, Kristiánom, Lenkou, Lukim z hodiNOVÝCH záŠKOLÁKOV☺️

A aby toho nebolo málo, kniha V jablku, je prvý projekt, v ktorom sme spolupracovali ako rodina. Dievčatá (Vikuš a Vevuš) prechádzali počas Vianoc všetky kapitoly a opravovali nesprávne prepojenia a odkazy, my s Barunkou sme niekoľkokrát čítali komplet texty a hľadali chyby, najmä tie logické, lebo sa mi neraz stalo, že som sa v siedmej kapitole odvolával na niečo z kapitoly tri, no to sa vlastne nestalo tej Viki a Veve, ktoré boli v danej dejovej línii, ale ich alteregu niekde v paralelnom svete ?

Po knižkách Celkom ako sen a Králiček Dávid, tretia spolupráca so Zuzkou Katrušinovou a Vydavateľstvom Perfekt, ktorému ďakujem, že vložilo dôveru do tohto dosť netradičného uchopenia detskej literatúry. Verím, že nesklamem ich dôveru a knižka si medzi vami, nájde veľa priaznivcov a neostane pre svoju netradičnosť na pultoch na ocot ?

Ďalšia krásna veľká vec v mojom živote…

Ak vás kniha zaujala a chcete jej ponúknuť nanuk, poprípade miesto vo svojej domácej knižnici, , nájdete ju napríKLAD aj tu 🙂

Carpe diem

autor: Dávi;D Králik

Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.