Vyrábame online escape room za pomoci prezi a flippity (veľmi jednoduchý videonávod)

Tento rok som začal v škole na hudobke hojne využívať techniku „escape room“. Decká dostanú indície a snažia sa nájsť na ich základe kľúč. Popri hľadaní samozrejme musia čo to prečítať, vypočuť, zmapovať a učia sa 🙂 Keď sa zavreli školy a my sme ostali doma, napadlo, či by sa nedala vyrobiť escape room aj v online verzii. Keďže sú moje IT zručnosti sú fest biedne, musel som zvoliť čo najjednoduchšie riešenie. Verím, že riešenie, ktoré som našiel, zvládne ktokoľvek z vás ;o)

 

Takto nejako vyzerala moja ceeeeeeelkom prvá online escape room o Bedřichovi Smetanovi: https://prezi.com/view/m0dq3L5jFtBsiB2ZERFS/ 🙂

 

K príprave takejto jednoduchej „iskejpky“ (na akýckoľvek predmet) budete potrebovať dva programy. K obom som, pre potenciálnych záujemcov, natočil krátke inštruktážne videá.

1/Prezi:

 

2/Flippity:

*pozn. Vo videu ohľadom flippity som zabudol na záver povedať, že link, ktorý skopírujete v časti „get the link here“, môžete vložiť priamo do escape room (tak, ako som to spravil ja v „Bedřichovi“ ;o), alebo poslať ako prílohu k prezi (pošlete žiakom dva linky s vysvetlením ;o)

 

Toľko pre dnešok, želám vám i vašim žiakom veľa rozlúštených indícií, nájdených kľúčov a získaných vedomostí ;o)

 

Autor: Dávi;D Králik

Páčil sa vám tento príspevok? Podeľte sa s ostatnými:

10 thoughts on “Vyrábame online escape room za pomoci prezi a flippity (veľmi jednoduchý videonávod)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.